Barwy złota dostępne na rynku

Złoto jest jednym z najbardziej cenionych kruszców na świecie. Wydobywane jest w ponad połowie państw świata, ale za największe jego złota odpowiadają Chiny i Rosja. Chcąc sprzedać złoto, warto wybrać skup złota Gorzów – ze względu na korzystne ceny oraz przyjazną obsługę znającą się na rzeczy jak również na sprzęt przy pomocy którego badany jest kruszec.

Dlaczego nie każde złoto jest takie samo?

Wydawać by się mogło, że pierwiastek ten, choć wydobywany jest w różnych regionach świata, powinien wyglądać tak samo. Zasadniczo, właśnie tak jest: najczystsze złoto 24-karatowe jest właśnie w znanej wszystkim, czysto złotej barwie.

Jednocześnie, rosnącą popularnością cieszą się różnego rodzaju stopy, dzięki którym można stworzyć inne wersje kolorystyczne. Charakteryzują się one nie tylko odmienną barwą, ale również właściwościami, a także sposobem ich pozyskiwania.

Kolory złota

Dla najbardziej klasycznego złota, w celu jego przetopienia, niezbędna jest temperatura o wysokości dokładnie 1200 stopni Celsjusza. Dodatkowo, konieczne jest stosowanie tygli wykonanych z grafitu bądź lanego żelaza.

Poszczególne kolory złota uzależnione są od dodatku, z którym je stopiono. Wskazać można:

– białe złoto – czyli mieszankę złota i palladu bądź niklu,

– różową wersję kolorystyczną – stop tego kruszywa i palladu wraz z cynkiem,

– czerwone złoto – połączone z miedzią,

– fioletowy wariant – to stop złota wraz z aluminium,

– niebieskie złoto – połączone z żelazem.

Wszystkie te stopy powstają głównie ze względu na ich jakość jubilerską. Są po prostu cenione przy tworzeniu biżuterii.

Niezależnie od barwy każdy wyrób prezentuje się okazale, szczególnie w wyrobach złotniczych typu zawieszki, łańcuszki, pierścionki. Kolor, barwa nadaje wyrobom piękna i blasku, co cieszy oko płci pięknej.

Potrzebujesz szybkiej odpowiedzi ?

Czekamy na Twój kontakt