Kto da więcej, czyli o handlu złotem

Złoto jest metalem ciężkim, który spośród wszystkich znanych metali jest najbardziej kowalnym i ciągliwym, dzięki czemu dość łatwo można z niego wykonywać misterne przedmioty zdobnicze. Nie wchodzi w reakcję z powietrzem ani innymi pierwiastkami, więc nie ulega zniszczeniu, nie zmienia swojego wyglądu – jest wieczne. Piękno i siła metalu stały się podstawą jego wysokiej wartości, a posiadanie złota było i nadal jest wyznacznikiem potęgi ekonomicznej i politycznej.

Sklep ze złotem dla wielkich tego świata.
Kiedyś złoty kruszec posiadali wyłącznie władcy, ich rodziny, zamożny kler. Dzisiaj przeciętny człowiek może wejść do sklepu jubilerskiego i kupić złotą biżuterię, dokonać zakupu złotej sztabki w mennicy państwowej, kupić monetę od kolekcjonera. Każdy ma również możliwość sprzedania złota. W tym celu może być pomocny skup złota – punkt usługowy zajmujący się zakupem metali szlachetnych.

Złoto inwestycyjne kupowane przez banki centralne albo wielkich inwestorów giełdowych nie leży na półkach sklepowych. Miejscem obrotu złotem na dużą skalę są giełdy. Takich giełd na świecie jest wiele, ale do grona liczących się inwestorzy zaliczają tylko kilka. Wśród nich są:
1. Londyn – tu obraca się złotem w ilościach największych – niemal 80% światowego fizycznego handlu złotem przypada właśnie na giełdę londyńską. W Londynie zakupów dokonują banki centralne, które gromadzą rezerwy złota (również nasz NBP). Cena złota w Londynie, tak zwany London Goldfixing, uznawana jest za wyznacznik, punkt odniesienia dla całego świata.
2. Zurych – tu handluje się złotem pozyskiwanym głównie w procesie rafinacji elektrolitycznej z półproduktów. Szwajcaria jest największym rynkiem rafinacji złota a transakcji dokonuje się nie za pośrednictwem giełdy, a kilku największych banków.
3. Nowy Jork – to giełda zajmująca się handlem aktywów związanych ze złotem – są to głownie opcje i kontrakty terminowe. W tym zakresie jest największą giełdą handlującą instrumentami opartymi na złocie.
4. Hongkong – najstarsza i największa giełda azjatycka, która w zakresie handlu złotem łączy trzy wcześniej wymienione ośrodki. Hongkong prowadzi obrót fizyczny, pośrednictwo oraz sprzedaż instrumentów.

Znawcy tematu uznają również znaczenie giełd w Szanghaju, Sydney, Mumbaju, Rio w Brazylii . Położenie geograficzne poszczególnych giełd sprawia, że handel złotym kruszcem trwa właściwie nieustannie, przez całą dobę.

course-1015601_1920

Mikrogiełda dla każdego.
Obrót złotem w skali giełdowej to obszar niedostępny dla przeciętnego człowieka. Ale każdy może handlować tym cennym metalem w skali dopasowanej do jego możliwości. Osoby chcące sprzedać biżuterię, monety, sztućce, sztabki mogą skorzystać z usług profesjonalistów – skup złota w Gorzowie to miejsce godne zaufania. Tu uczciwie ocenia się wartość towaru i wypłaca bezzwłocznie należność.
Korzystanie z innych form sprzedaży złota nie jest polecane – zawsze można trafić na oszustów, którzy wykorzystując niekompetencję klientów zaniżają cenę albo płacą fałszywymi pieniędzmi.
Skup złota Gorzów to najlepsze miejsce na zawarcie najlepszych transakcji sprzedaży złota.

Potrzebujesz szybkiej odpowiedzi ?

Czekamy na Twój kontakt