Ile warte jest złoto ?

Mało osób zdaje sobie sprawę z tego, ale przy ustalaniu wartości danego przedmiotu wykonanego ze złota, brane są pod uwagę nie tylko karaty. Z niniejszego artykułu dowiedzą się Państwo, na jakie elementy warto zwracać szczególną uwagę odwiedzając każdy punkt ze złotem.

Jakie czynniki mają wpływ na wartość złota?

Jak łatwo się domyślić na wartość złota duży wpływ ma oczywiście jego waga. Każde złoto jest sprzedawana na wagę, dlatego też im cięższy jest złoty wyrób, tym więcej ma w swoim składzie czystego złota. Każdy szanujący się lombard przy wycenie złotego przedmiotu zwraca uwagę nie tylko na wagę, ale również na wzór. Unikatowe i nietypowe wzory są zdecydowanie droższe od popularnego wzornictwa, które sprzedawane jest na masową skalę. W jubilerstwie to właśnie oryginalny wzór jest synonimem jakości i klasy. W punktach typu skup złota gorzów podczas ustalania wartości złotego przedmiotu zwraca się uwagę również na wszelkie wykończenia. Czołowi producenci bardzo często stosują piaskowanie albo matowienie złota, dzięki czemu podnosi się jego wartość. 

Jak dbać o złotą biżuterię?

Zakup nowej biżuterii ze złota to dopiero połowa drogi do sukcesu. Aby służyła ona nam przez wiele długich lat należy oczywiście odpowiednio o nią zadbać. Jeżeli będziemy dbać o biżuterię ze złota, to w niedalekiej przyszłości łatwiej będzie ją sprzedać w przystępnej cenie. W pierwszej kolejności pamiętać należy o tym, aby unikać kontaktu z mydłem i lakierem do włosów. Złote łańcuszki i naszyjniki należy zdejmować na noc i przechowywać je w bezpiecznym pojemniku, dzięki czemu będzie można uchronić poszczególne ogniwa przed uszkodzeniem. Ważne jest także systematyczne polerowanie i czyszczenie złota. W tym celu warto skorzystać z pomocy delikatnej i dość miękkiej tkaniny. 

Jaką biżuterię ze złota wybrać?

Najbezpieczniejszym wyborem będzie oczywiście elegancka biżuteria wykonane z 14-karatowego złota. Biżuteria tego typu jest wysokiej jakości i będzie służyć przez wiele długich lat. Unikać należy biżuterii ze złota z próbą 333, która jest dość nietrwała i może szybko się połamać.

Potrzebujesz szybkiej odpowiedzi ?

Czekamy na Twój kontakt