Jak wygląda sytuacja złota podczas pandemii koronawirusa?

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że cena złota kilka dni temu przekroczyła na światowych giełdach poziom 7 tysięcy złotych za uncję. Warto mieć ponadto świadomość, że popyt jest tak duży, że złota zaczyna brakować na rynku. Eksperci uważają jednak, że złoto już niedługo może kosztować ponad 8,3 tysiąca złotych za uncję.

Zamknięte rafinerie złota

Nie wszyscy również wiedzą, że już ponad dwa tygodnie temu trzy największe szwajcarskie rafinerie złota, które odpowiadają za 1/3 światowej produkcji tego metalu szlachetnego, czyli Argor-Heraeus SA, Valcambi SA, a także MKS PAMP zamknięto decyzją kantonu Ticino. Warto zaznaczyć, że kilka dni temu wznowiły swoje działania, jednak nadal nie można powiedzieć, że działają na 100% możliwości.

Czy warto w takiej sytuacji zdecydować się na skup złota Gorzów?

Należy zdawać sobie sprawę, że jest to również doskonały moment na sprzedaż złota. Rekomendowane jest jednak wybranie punktu oferującego zdecydowanie najlepsze ceny. Dlaczego warto wybrać skup złota? Klient może otrzymać pieniądze praktycznie od ręki w tym samym dniu. Warto również wiedzieć, że obecnie nie działa większość miejsc, w których jeszcze do niedawna możliwe było sprzedanie złota.

Potrzebujesz szybkiej odpowiedzi ?

Czekamy na Twój kontakt