Kolor złota – od czego zależy?

Można zaobserwować, że obecnie na rynku dostępna jest bardzo duża liczba produktów biżuteryjnych. Niektóre osoby nadal zastanawiają się czy pierścionek w różowym kolorze może być ze złota. Od czego uzależniony jest kolor biżuterii?

Skąd dokładnie bierze się kolor biżuterii?

Należy mieć świadomość, że kolor biżuterii uzależniony jest od dodawanych domieszek innych metali do stopu. Warto wiedzieć, że zdecydowanie największą popularnością złota w innym kolorze niż oryginalny cieszy się biżuteria biała. Można ją uzyskać przez dodanie do stopu złota niklu albo palladu.

Można zaobserwować, że przedstawicielki płci pięknej bardzo często decydują się na kupowanie biżuterii w różowym kolorze. Jest on oczywiście rezultatem dodania miedzi do stopu złota.

Kobiety uwielbiają również bardziej fantazyjne barwy biżuterii. Doskonałym przykładem może być złoto o barwie fioletowej. Nie wszyscy zdają sobie sprawę, że we wspomnianym złocie możliwe będzie znalezienie aż 21% aluminium.

Należy jednak mieć świadomość, że wspomniane fioletowe złoto jest bardzo kruche, dlatego stosowane jest przeważnie jako dodatek w wyrobach ze złota żółtego albo białego.

Czy złoto może występować tylko w jednym kolorze?

Warto wiedzieć, że nie trzeba ograniczać się tylko i wyłącznie do jednego koloru złota. Obecne możliwości pozwalają bowiem na łączenie ze sobą złota białego z żółtym. Z roku na rok coraz częściej u jubilera można także zaobserwować trójkątne kombinacje, czyli np. złoto różowe, białe i żółte. W zdecydowanej większości przypadków wspomniane zabiegi wykorzystywane są w przypadku pierścionków i obrączek.

Gdzie można sprzedać kolorowe złoto?

Skup złota Gorzów jest miejscem, gdzie można bez żadnego problemu spieniężyć biżuterię w różnych kolorach. Oczywiście jej cena będzie przede wszystkim uzależniona od próby złota. Warto zatem pozwolić profesjonaliści wycenić produkt, a następnie podjąć decyzję o sprzedaży. W przypadku zaakceptowania propozycji pracownika skupu, pieniądze otrzymuje się tego samego dnia.

Potrzebujesz szybkiej odpowiedzi ?

Czekamy na Twój kontakt