lombard i zabezpieczenie

Lombard to miejsce pracy, które może okazać się być bardzo niebezpieczne. Jest przede wszystkim narażone na zainteresowanie osób, które kradną. Z pewnością trzeba uważać na takie osoby, które znajdą się w środku lombardu. Warto odpowiednio zabezpieczyć sklep przed wszelkimi, groźnymi sytuacjami. 

Sprzedaż w lombardzie 

Osoba pracująca w lombardzie przyjmuje ryzyko, że przedmiot mógł zostać skradziony. Jednak przepisy w wielu jurysdykcjach chronią zarówno społeczność, jak i pośrednika przed nieświadomym obchodzeniem się ze skradzionymi towarami. Przepisy te często wymagają, aby makler zastawił pozytywną identyfikację sprzedawcy poprzez pokazanie dowodu osobistego lub prawa jazdy. W niektórych jurysdykcjach lombardy muszą przekazać policji listę wszystkich nowo zastawionych przedmiotów i wszelkie związane z nimi numery seryjne, aby policja mogła ustalić, czy którykolwiek z przedmiotów został zgłoszony jako skradziony. Wiele departamentów policji doradza ofiarom włamania lub rabunku, aby odwiedzili lokalne lombardy i sprawdzili, czy mogą zlokalizować skradzione przedmioty. Takie sytuacje niestety zdarzają się dość często. Osoba, która pracuje w lombardzie musi się z tym liczyć. Punkty typu lombard Gorzów są na szczęście bardzo dobrze zabezpieczone i monitorowane przez całą dobę. 

Lombardy w Gorzowie 

Osoba pracująca w lombardzie ocenia przedmiot pod kątem jego stanu i przydatności do sprzedaży, testując go i badając pod kątem wad, zarysowań lub innych uszkodzeń. Kolejnym aspektem, który wpływa na zbywalność, jest podaż i popyt na produkt w regionie. Właściciel lombardu albo odrzuca przedmioty trudne do sprzedaży, albo oferuje niską cenę. W lombardzie znajduje się naprawdę wiele cennych przedmiotów. Złodzieje często interesują się takim miejscem. Z pewnością jest to zagrożenie dla osoby, która pracuje w lombardzie. Ważne jest więc to, aby sklep był odpowiednio zabezpieczony i chroniony.

Potrzebujesz szybkiej odpowiedzi ?

Czekamy na Twój kontakt