Lombardy – jak to naprawdę jest?
Wiele osób przychodząc do lombardu oczekuje, że za posiadaną rzecz otrzyma kwotę zbliżoną do tej, za którą ją kupiło. Niestety jest to nierealne podejście, ponieważ lombard oferujący pożyczkę pod zastaw danego przedmiotu, bierze pod uwagę kilka istotnych dla niego kwestii.
Rzetelna wycena 
Właściciel lub pracownik lombardu przede wszystkim musi brać pod uwagę to, że klient po towar może nie wrócić, a jego sprzedaż w późniejszym terminie musi się opłacać, więc nie może dać za niego tyle, ile oferuje się w sklepie. Patrząc na daną rzecz musi rzetelnie ocenić jej wartość, ponieważ to jest również w jego interesie. Druga rzecz to faktyczny stan przedmiotu – za porysowany telefon nie może dać zbyt dużo w stosunku do tego, ile kosztował nowy. Trzecia to ceny za podobne do danego przedmiotu rzeczy. Także nie chodzi tutaj  o obopólny, dobry interes. Lombard Gorzów, czy Kraków – wszędzie chodzi o to samo.
Lombard w Gorzowie, Zakopanym czy innym polskim mieście zwykle rządzi się podobnymi prawami.
Spisanie umowy 
Warto pochylić się nad tym ważnym dokumentem i zwrócić uwagę na każdy zapis. Uczciwy lombard zaoferuje odpowiedni dla klienta czas pożyczki, nie ucinając tego okresu zbyt drastycznie. Zadowolony klient szybko wróci, niezadowolony może sprowadzić na lombard dużo szkód. Nie dosyć, że nie skorzysta ponownie z jego usług, to może jeszcze narobić niekorzystnej reklamy.
Zasady i warunki 
Szybko „wyrastające” lombardy  zwykle nie liczą się z sentymentalną wartością przedmiotów i gdy tylko przekroczony zostanie termin zapisany w umowie sprzedaje go, jeśli nadarzy się taka okazja. Dobre lombardy nie prowadzą takiej praktyki. Te rzetelne, sprawdzone miejsca zwykle dbają o klienta i na przykład dzwonią z informacją, że termin się zbliża lub własnie został przekroczony. Zwykle może się wtedy jeszcze dogadać i przedłużyć termin.
Warto korzystać z dobrych, sprawdzonych miejsc.

Potrzebujesz szybkiej odpowiedzi ?

Czekamy na Twój kontakt