Metody sprawdzania złota

Metoda kupelacyjna jest w chwili obecnej najpopularniejszą i najczęściej stosowaną metodą rozkładu próbek złota, dzięki czemu można szybko wyodrębnić z niej poszczególne metale szlachetne i ustalić jednocześnie ich rzeczywistą masę. 

Kto stosuje metodę kupelacyjną?

Skup złota, aby wyznaczyć rzeczywistą wartość przedmiotu ze złota, musi dowiedzieć się najpierw, ile tak naprawdę dany przedmiot ma w swoim składzie złota i jakiej próbki ono jest. Nie można zapominać również i o tym, że pozostałe kruszce również mogą mieć swoją wartość. 

Na czym polega metoda kupelacyjna?

Najprościej rzecz mówiąc metoda kupelacyjna polega na usunięciu nieszlachetnym materiałów z próbki danego stopu. Odbywa się to najczęściej poprzez stopienie próbki za pomocą srebra i ołowiu na specjalnej kupelce magnezytowej w piecu kupelacyjnym. Metale nieszlachetne w takich warunkach przechodzą w tlenki, które łączą się z tlenkiem ołowiu i automatycznie wsiąkają w porowatą kupelkę. Skup złota Gorzów w ten sposób może uzyskać czyste złoto, które dokładnie ważone jest na specjalnej wadze analitycznej. Największą zaletą tej metody jest olbrzymia precyzja, a największą wadą jest z kolei to, że wykorzystana w badaniu próbka jest zniszczona. 

Alternatywne badania

Niestety nie każdy skup złota i lombard Gorzów może pozwolić sobie na zakup profesjonalnego sprzętu do badania kupelacyjnego, dlatego też większość dilerów bada złoto cieczą probierczą albo popularnymi testerami elektronicznymi. Dzięki tym prostym urządzeniom lombard Gorzów i skup złota jest w stanie błyskawicznie rozróźnić najpopularniejsze na rynku próby złota, bez potrzeby wydawania dużych pieniędzy. Metoda kupelacyjna wykorzystywana jest głównie przy produkcji sztabek albo rafinacji złota.

Potrzebujesz szybkiej odpowiedzi ?

Czekamy na Twój kontakt