Naprawa biżuterii

Interesujesz się jubilerstwem? Kochasz kupować i nosić biżuterię i lubisz polować na używane bransoletki czy też pierścionki? Zastanawiasz się nad tym, czy da się przywrócić do dawnego blasku starą i znoszoną biżuterię? Nie wiesz czy oddawać ją do renowacji czy do skupu? Jesteś ciekaw, w jaki sposób naprawia się wyroby jubilerskie? Chcesz dowiedzieć się nieco więcej w tym temacie? Jeżeli tak, to z pewnością zainteresuję Cię ten wpis. Serdecznie zapraszamy Cię do jego lektury, warto przeczytać ten artykuł.

Noszenie eleganckiej biżuterii od wieków oznaczało dobre pochodzenie oraz dużą zasobność portfela. Wiele ładnych wyrobów można kupić oraz sprzedać w punkcie skup złota Gorzów. Na przestrzeni lat w jubilerstwie zmieniło się naprawdę bardzo wiele, jednak jedna rzecz od zawsze pozostaje taka sama – biżuteria często ulega zniszczeniom. Na szczęście obecne metody pozwalają złotnikom na naprawę oraz przywrócenie dawnego blasku uszkodzonej lub starej biżuterii. Najczęstsze naprawy to: rekonstrukcja zerwanego łańcuszka, powtórne montowanie kamienia w pierścionku czy też powtórne lutowanie zerwanych bransoletek. Najczęściej przy tego typu naprawach korzysta się z lutownicy oraz małych chirurgicznych przyrządów, typu szczypce, obcążki, różnego rodzaju chwytaki. Używa się też palnika, gdyż złotoa, by zlutować należy zastosować temp. ok. 1000 stopni. Częste naprawy to też wstawienie różnego rodzaju oczek lub zmiana rozmiaru obrączki czy pierścionka.

Warto również nadmienić, że do tzw. lekkich napraw zaliczamy polerowanie przy pomocy maszyn polerskich. Zazwyczaj robi się to maszyną przy pomocy past polerskich, odpowiednich dla złota, srebra czy bursztynu.

Potrzebujesz szybkiej odpowiedzi ?

Czekamy na Twój kontakt