Obecna, wysoka cena złota

Należy zdawać sobie sprawę, że obecnie cena złota jest najwyższa w całej historii. Przyczynił się do tego oczywiście kryzys ekonomiczny, który został wywołany przez pandemię koronawirusa. Można zaobserwować, że coraz większa liczba osób widzi złoto, jako najbardziej bezpieczną forma ulokowania swojego kapitału. Godny uwagi jest również fakt, że cena złota nadal będzie rosła. Obecnie ca jedną uncję trzeba zapłacić ponad 2000 dolarów. Co dokładnie wpływa zatem na cenę złota?

Inflacja

Jest to pierwszy czynnik, który wpływa na wzrost ceny złota. Nikogo nie powinien zatem dziwić fakt, że ludzi decydują się kupować omawiany metal szlachetny, jako forma zabezpieczenia przed rosnącą inflacją. Należy mieć świadomość, że cena nabywcza złota nie ulega zmianie od ponad 100 lat. Godny uwagi jest bowiem fakt, że za jedną uncję kruszcu można obecnie kupić praktycznie identyczny koszyk dóbr i usług, co 100 lat temu.

Sytuacja geopolityczna

Kolejnym czynnikiem wpływającym na wzrost ceny złota jest sytuacja geopolityczna na świecie. Konflikty zbrojne oddziałują na wzrost cen, gdyż zdecydowanie zwiększają się wydatki państwowe. Warto również wiedzieć, że znacznie wyższe notowania przypadają na okres zagrożenia ewentualnym konfliktem, a nie działania militarne zachodzące później.

Notowania dolara

Jak wiadomo złoto jest notowane w dolarach amerykańskich. Godny uwagi jest fakt, że spadek cen dolara przyczynia się do wzrostu cen złota.

Dlaczego obecnie ludzie sprzedają złoto?

Obecnie cena złota jest najwyższa w historii. bardzo duża liczba osób wychodzi zatem z założenia, że w najbliższym czasie należy spodziewać się spadku ceny omawianego kruszcu. Warto w tym celu wybrać Skup złota Gorzów. Można bowiem otrzymać pieniądze w tym samym dniu, a dokładniej w momencie podpisania umowy. Oczywiście najpierw pracownik punktu sprawdzi dokładnie próbę metalu szlachetnego, a dopiero później będzie mógł poinformować osobę zainteresowaną za jaką cenę może kupić produkt. Zdecydowana większość osób sprzedaje złotą biżuterię.

Potrzebujesz szybkiej odpowiedzi ?

Czekamy na Twój kontakt