Pożyczka pod zastaw

Wielu klientów z roku na rok coraz chętniej korzysta z lombardów.
Klienci korzystają z takiej usługi, gdy brakuje im środków na życie, na rachunki lub podstawowe rzeczy. O czym pamiętać decydując się na zostawienie sprzętu w lombardzie? Oto wskazówki.

1. Lombardy dawniej
Pierwsze lombardy w powojennej Polsce powstały w Warszawie. Były to miejsca, które chętnie przyciągały klientów potrzebujących pilnie gotówki. Do czasów dzisiejszych cieszą się sporą popularnością w społeczeństwie. Lombard – pieniądze pod zastaw to w dzisiejszych czasach miejsce, które jako jedyne udzieli szybkiej gotówki od ręki bez
większej ilości dokumentów takich jak choćby: zaświadczenie o stałych dochodach lub zaświadczenia o zatrudnieniu. Wystarczy tu tylko dowód osobisty.

Lombard – jak to funkcjonuje

2. Łatwość otrzymania pożyczki
Transakcja odbywa się w zaledwie kilka minut. Wystarczy potwierdzić zapoznanie się z regulaminem oraz poczekać na wycenę zastawionej rzeczy. Lombardy bardzo często kupują od klientów sprzęt, który posiada jakąkolwiek wartość. Należy jednak pamiętać, że otrzymamy jedynie 1/3 wartości ceny rynkowej. Pożyczkę dostaniemy od ręki na okres od kilku do maksymalnie 30 dni. Należy jednakże pamiętać, że po upływie określonego terminu, jeżeli nie zostanie przedłużona umowa – zastawiony sprzęt staje się własnością lombardu.

3. Na co zwrócić uwagę przy podpisaniu umowy?
Pożyczka wymaga podpisania umowy przez klienta. W umowie tej zawarta jest między innymi: kwota prowizji, kwota odsetek, czas spłaty pożyczki, kwota, którą należy wpłacić w określonym terminie. Dużo łatwiej otrzymać w lombardzie niż np. w baku. Klient nie jest sprawdzany w BIK, nie potrzebuje stosu dokumentów a gotówka wypłacana jest od ręki.

LOMBARD Natychmiastowa gotówka

Jak wynika z powyższego, lombard – szybka gotówka to idealne rozwiązanie dla osób, które pilnie potrzebują środków pieniężnych ze sprawdzonych źródeł. Są to najczęściej niskie kwoty, które zostają przeznaczone np. na nagłe naprawy, niespodziewane zakupy, pomoc bliskim lub spłaty innych zobowiązań. Taka usługa może okazać się złudna dla osób, które nie wywiążą się w terminie z umowy a ich sprzęt zostanie oddany za kilkadziesiąt procent swojej wartości.

Potrzebujesz szybkiej odpowiedzi ?

Czekamy na Twój kontakt