Skup złota Gorzów monety bulionowe

Choć nazwa na pierwszy rzut oka musi mieć coś wspólnego z kulinariami, wcale tak nie jest. Monety bulionowe są bardzo cenne, a ich posiadanie w większej ilości niewątpliwie świadczy o zamożności właściciela. Czym są monety bulionowe? Kto i po co je zbiera?

Klasyczna moneta, potocznie zwana bilonem, wykonana jest ze stopu metali odpornego na ścieranie. Jest pełnoprawnym środkiem płatniczym praktycznie we wszystkich krajach. Jej wartość zależy wyłącznie od nominału wbitego na monecie. 

Złote monety
Tymczasem monety bulionowe również wykonane są z metalu, ale nie byle jakiego. Do ich produkcji używa się nawet najczystszego złota! Często również wybija się na nich nominał, ale zwykle stanowi on jedynie niewielki ułamek rzeczywistej wartości monety. Ta natomiast zależy wyłącznie od wielkości, a przede wszystkim wagi i próby złota, z którego jest wykonana.

Dla kogo monety bulionowe?
Są one jednym z rodzajów złota inwestycyjnego. Różni się ono tym od innych przedmiotów ze złota, jak biżuteria, kolczyki czy bransoletki, że ich wartość niemalże w 100% odzwierciedla cenę złota użytego do wyprodukowania. Oznacza to, że w przypadku odsprzedaży właściciel monet bulionowych otrzyma za nie kwotę pomniejszoną wyłącznie o niewielki procent dilera. W przypadku sprzedaży innych złotych przedmiotów do wyceny brana jest wyłącznie masa samego kruszcu, więc często wartość rynkowa ma się nijak do kwoty, jaką wydano na zakup towaru.

Gdzie sprzedać monety bulionowe?
Skup złota Gorzów to miejsce, w którym za złoto można dostać całkiem dobre pieniądze. Tym bardziej, jeżeli jest ono wysokiej próby. 

Monety bulionowe, sztabki i sztaby złota, lecz także złotą biżuterię, czy pozłacane przedmioty za dużą gotówkę przyjmie też lombard Gorzów. Tu dodatkowo można towary odkupić, a nawet zaopatrzyć się w inne atrakcyjne przedmioty, które z reguły wystawione są w bardzo konkurencyjnych cenach.

Potrzebujesz szybkiej odpowiedzi ?

Czekamy na Twój kontakt