Śniadanie u Tiffany`ego, czyli świat luksusowych sklepów jubilerskich

Audrey Hepburn, odtwórczyni głównej roli w filmie opartym na prozie Trumana Capote, jadała śniadania w barze przy Piątej Alei obserwując witrynę Tiffany`ego – sklepu najpotężniejszej firmy jubilerskiej świata. Bohaterka, żyjąca z niewielkich dochodów otrzymywanych za spotkania z pewnym przestępcą osadzonym w stanowym więzieniu, marzyła o wielkim świecie zamożnych ludzi, w których ona u boku milionera będzie odgrywać rolę pierwszoplanową.

Rekiny jubilerskiego biznesu
Gdy siedzibę firmy skup złota Gorzów odwiedzają osoby, które chcą sprzedać biżuterię ze złota, pewnie nie myślą o tym z jakiego sklepu jubilerskiego te precjoza pochodzą. Może zdarzyć się, że ktoś przed laty zakupił ją u Tiffany`ego w Nowym Jorku.

Choć w naszym kraju jest wiele firm produkujących doskonałej jakości biżuterię ze złota, to do legendarnego Tiffany`ego jest im bardzo daleko. Firma działa od 1837 roku. Jej centrala znajduje się w Nowym Jorku. Największe sklepy poza USA są w Azji i Europie. Projektanci z firmy Tiffany wymyślili uznawany obecnie za klasykę wzór złotego pierścionka zaręczynowego z brylantem – The Tiffany Setting, nazywany również the ring of ring od prawie 150 lat jest najczęściej sprzedawanym wzorem pierścionka.

Wyroby od Tiffany`ego uznawane są za najdroższe. W firmie zaopatrują się głównie rody królewskie oraz gwiazdy Hollywood.

Równie wysokie ceny za złoto i brylanty muszą zapłacić klienci kupujący w salonach jubilerskich:
1. Cartier – istnieje od 1847 w Paryżu,
2. Bulgari (Bvlgari) – włoski jubiler działający w Rzymie od 1884. Marka najbardziej luksusowych wyrobów z kamieni i złota.
3. Chopard – firma szwajcarska produkująca od 1860 roku złote zegarki i cenną biżuterię z brylantami, szafirami, rubinami.
4. Harry Winston – szwajcarski potentat jubilerski, który od 1932 roku sprzedaje wyjątkowej jakości biżuterię, na którą stać tylko wybranych.
5. Piaget – od 1874 działa w Szwajcarii i zaopatruje miliarderów w wyjątkowe zegarki oraz cenną biżuterię z brylantami.
6. Mikimoto – japońska firma założona w 1858 roku; powszechnie uznaje się tę firmę za producenta najlepszej biżuterii z perłami.
7. Bruccelatti – włoski jubiler działający od 1919 roku; słynie z biżuterii złotej, której cechą charakterystyczną są nietypowe tekstury.

Wielkie zakupy w Polsce
Wymienione firmy jubilerskie nie maja swoich salonów firmowych w Polsce. Można jednak kupić zegarki niektórych jubilerów lub wyroby zdobnicze oferowane w butikach lub sklepach jubilerskich innych firm.

Bardzo rzadko można trafić na wyjątkowe okazje w transakcjach prywatnych za pośrednictwem znanych platform sprzedażowych. Jednak zdecydowanie najlepiej handlować złotem w miejscach do tego przeznaczonych – sklep jubilerski czy skup złota Gorzów to gwaranci transakcji uczciwych i bezpiecznych.

Potrzebujesz szybkiej odpowiedzi ?

Czekamy na Twój kontakt