Sztabki i monety złote Gorzów

Inwestowanie w złoto wcale nie jest tak prostym zadaniem, jakby to mogło wydawać się na pierwszy rzut oka. Z niniejszego artykułu dowiedzą się Państwo, czy lepiej postawić na złote sztabki, czy złote monety.

Co wybrać?

Dla wielu inwestorów najlepszym wyborem są oczywiście złote monety. Wynika to z tego, że zdecydowanie trudniej je podrobić i co najważniejsze są one prawnym środkiem płatniczym. Nie można zapominać również i o tym, że złote monety są łatwiejsze w transporcie. Osoby, które chcą szybko sprzedać swoje złote monety bez żadnego większego problemu mogą odwiedzić skup złota Gorzów i dokonać transakcji. Pamiętać należy również i o tym, że na cenę końcową złotych monet wpływa nie tylko cena samego kruszcu. Niektóre monety mogą mieć wartość kolekcjonerską, dlatego też diler może zaproponować wyższą cenę. W przypadku złotych monet warto zrezygnować ze skupu złota i odwiedzić lombard Gorzów, który specjalizuje się w skupie monet kolekcjonerskich. 

Inwestycja w złote sztabki

Sztabki złota można kupić już od 1 grama (ok. 200 zł). Pamiętać należy jednak o tym, że koszty produkcji sztabek są zawsze stałe. Wyprodukowanie sztabki o wadze 1 grama kosztuje tyle samo co wyprodukowanie większych sztabek. Z praktycznego punktu widzenia oznacza to, że cena mniejszych sztabek w stosunku do zawartości kruszcu jest nieco wyższa, niż cena większych sztabek złota. Dla lombardów, jak i również innych dilerów złota, najbardziej wartościowe będą sztabki o wadze jednej uncji. Do złota inwestycyjnego zaliczamy jedynie sztabki o próbie co najmniej 995 tysięcznych.

Potrzebujesz szybkiej odpowiedzi ?

Czekamy na Twój kontakt