Złoto w stomatologii

Złoto od lat cieszy się niesłabnącym uznaniem w branżach różnego typu. Ma szereg sensownych zastosowań, o których mało kto wie.

Skup złota Gorzów

Cechy złota wpływają na to, że jest bardzo pożądanym metalem na całym świecie. Jeśli pragniemy sprzedać np. biżuterię ze złota, umożliwi nam to skup złota w Gorzowie. To ciekawe rozwiązanie dla każdego, kto chce spieniężyć złote przedmioty, które zostaną wystawione przez jubilera na sprzedaż lub przerobione.

Złoto w stomatologii

Złoto może być ciekawie rzeźbione i kształtowane, cechuje się trwałością i przewodnością elektryczną. Jest bardzo chętnie wykorzystywane w wielu branżach. Warto podkreślić, że złoto w przemyśle stomatologicznym jest używane już od 3000 lat. Po tak długim czasie, złoto nadal jest wykorzystywane w ortodoncji i stomatologii. Jest bio-kompatybilnym metalem, dlatego może być wykorzystane nawet wewnątrz ciała ludzkiego, co nie spowoduje żadnego uszczerbku na zdrowiu. W dzisiejszych czasach złoto konkuruje z uzupełnieniami pełnoceramicznymi.

Złoto matowe i złotą folię stosowano do wypełnień bezpośrednich tj. ugniatanie i ubijanie. Cechowały się one trwałością, ale były bardzo pracochłonne. Dziś ze złota wykonuje się czapeczki koron, przęsła mostów, płyty protezy szkieletowej. Najczęściej używa się stopu złota z platyną i innymi metalami. Złoto nie powoduje alergii i cechuje się bardzo dużą wytrzymałością. Stosuje się nowe techniki, które pomagają w kształtowaniu złotych koron. To kruszywo nadal cieszy się sporym zainteresowaniem.

Potrzebujesz szybkiej odpowiedzi ?

Czekamy na Twój kontakt